Wybierz miasto
Konkurs Logowanie / Rejestracja
Znajdujesz się w ogólnopolskim wydaniu.

Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos

Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos Toma Wolfeto książka, która zrewolucjonizowała amerykański reportaż i zarazem lektura obowiązkowa dla wielbicieli literatury non-fiction. Oryginalnie wydana pod tytułem The Right Stuff (1979 r.) otrzymała nagrodę dla najlepszej  publikacji non-fiction. Dla miłośników kosmosu i astronautyki szybko stała się pozycja kultową.

Opowiada o początkach NASA, lotach eksperymentalnych i pierwszych astronautach. W zaledwie 4 lata po publikacji na ekrany kin trafiła jej adaptacja. Autor książki Tom Wolfe (zmarły 15 maja 2018 r.) był pionierem Nowego Dziennikarstwa - idei opartej na stosowaniu technik literackich w reportażach i esejach. W Polsce książka po raz pierwszy pojawiła się w 1993 roku pod tytułem S-kadra. 6 czerwca, nakładem wydawnictwa Agora, ukaże się jej nowe wydanie zatytułowane Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos.

Bohaterami książki są takie legendy jak Chuck Yeager, Joe Walker, Alan Shepard, Gus Grissom, czy John Glenn. Różniło ich niemal wszystko: od pochodzenia po charaktery, ale łączyła miłość do latania, brawura i przynależność do elitarnego bractwa Błękitnych Rycerzy.


ZADANIE KONKURSOWE:
Napisz, co najbardziej interesuje Cię w lotach w kosmos?
NAGRODY W KONKURSIE:
Mamy dla Was 3 książki pt. "Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos"

ZAKOŃCZENIE KONKURSU:
2018-06-21 12:00:00

SPOSÓB ODBIORU NAGRODY:
osobisty,poczta (Nagrody do odebrania w siedzibie portalu, ul. Aleksandra Ostrowskiego 7, I piętro, sektor E, pokój 316, we Wrocławiu. Do zwycięzców spoza Wrocławia nagrody wyślemy na adres podany w mailu zwrotnym informującym o wygranej)

Konkurs już się zakończył

Zwycięzcy konkursu:
  1. andrzej Holubiuk +48 502***299
  2. Kinga Ślósarczyk +48 694***023
  3. Jolanta Drążek +48 507***889

Nadesłano 38 odpowiedzi.


Regulamin konkursu

1. Osoby, które udzieliły prawidłowej odpowiedzi, będą brały udział w procesie przyznawania nagród. W przypadku konkursów otwartych udział w przyznawaniu nagród wezmą wszystkie nadesłane odpowiedzi.

2. Każdy może udzielić TYLKO jednej odpowiedzi w danym konkursie, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

3. Dopuszczalne jest wzięcie udziału w większej liczbie konkursów.

4. O wygranej informujemy drogą mailową oraz publikujemy listę zwycięzców w treści konkursu, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

5. Informacja o sposobie odbioru nagrody znajduje się w treści konkursu.


6. Jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie odebrać nagrody - poinformuj nas o tym mailowo konkurs@dlaStudenta.pl. Nagroda zostanie ponownie rozlosowana.

7. Na odbiór nagród, bądź poinformowanie nas o wysyłce nagrody za pośrednictwem poczty masz 7 dni roboczych od dnia publikacji listy zwycięzców, chyba że treść konkursu stanowi inaczej.

8. Adres do wysyłki nagrody należy podać w mailu zwrotnym informującym o wygranej.

Podpowiedź: Odpowiedzi na większość pytań znaleźć możecie na stronach naszego portalu.

Powodzenia!
dlaStudenta.pl

Aktualne konkursy


FB dlaMaturzysty.pl reklama